1

Onderwerp: taartje voor oma

Omdat mijn oma morgen jarig is,
wij het vandaag gevierd hebben met de familie in haar verzorgingstehuis en we alleen maar plakken cake kregen besloot ik een mooie taart voor haar verjaardag te maken, want dat heeft ze wel verdient.

http://www.freebits.nl/images/623IMAG0678.jpg
http://www.freebits.nl/images/310IMAG0677.jpg
http://www.freebits.nl/images/807IMAG0680.jpg

Voor het eerst bekleed met marsepein, de bloemen wel van fondant!
helaas lukt het mij niet om de taarten echt strak te maken... dus iemand tips? Heb nu de taart eerst afgesmeerd met botercreme en even in de vriezer gezet om te harden zodat ik hem 'strakker' kon maken

2

Re: taartje voor oma

Ik vind het een lief taartje geworden hoor! Ik weet zeker dat je oma er heel blij mee was.  :thumb:

Ik werk zelf altijd met 2 smoothers om mijn taarten strak te krijgen. Ik begin altijd eerst met de bovenkant, daarna wrijf ik met mijn 2e smoother van beneden naar boven tot de rand. Doordat ik de 2 smoothers altijd naar elkaar toe wrijf, krijg je een mooie strakke rand aan de zijkant.

Ook kun je voor de afwerking aan de onderkant een lintje of een parelrandje doen. Dat geeft al gelijk een heel strak effect.

Groetjes San

Re: taartje voor oma

dank je sannn,
ik geloof dat ik ook maar smoothers moet gaan kopen.
Als ik een taart bak dan is de bovenkant van de taart soort van afgerond, dus loopt nooit echt in een hoek en dat krijg ik er met botecreme ook niet echt in.. wie weet met een smoother wel.

Mijn oma heeft de taart helaas niet echt gezien (vanwege een glaucoom) wie weet ziet ze hem ineens en anders.. hopelijk smaakt hij wel heerlijk en kan ze er op die manier van genieten!

4 Laatst bewerkt door Sannn (08-07-2012 23:10)

Re: taartje voor oma

Draai je het kapsel na het bakken wel om? De onderkant wordt dan als het ware de bovenkant.

Als ik mijn bakpan inspray, haal ik altijd nog even een keukenpapiertje erdoor, want van een te vette pan krijg ik luchtbellen onder mijn randen.

Het is ook een kwestie van veel oefenen hoor. Er komt een moment dat je het strak bekleden door hebt, en kun je je bijna niet voorstellen dat je er ooit moeite mee hebt gehad.  ;)

Ik weet zeker dat je oma er op wat voor manier dan ook van zal genieten. Ik vind het idee alleen al super lief van je!  :thumb:

Groetjes San

Re: taartje voor oma

ahhhhhhhhh dat is de truuk haha.. nee die draaide ik dus niet om! en waar spray jij je bakvorm mee in? ik maak t wel altijd vet maar gisteren bleef hij toch plakken

6

Re: taartje voor oma

Zo! een mooie frisse taart, wat een mooie bloemen!
Die zal je oma best wel mooi en anders lekker vinden...

Re: taartje voor oma

dank je anoesz74! bedankt voor het compliment! ben er zelf ook wel tevreden over :)