1

Onderwerp: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

Hallio,

Na mijn eerste taart van de week had ik de smaak te pakken gekregen. Een vriendin wilde gelijk een verjaardagstaart vor haar dochtertje.

Aangezien ik nog een tweede bodem had gemaakt en mijn schoonouders terugkomen van vakantie heb ik voor hen ook een taart gemaakt.

Ik moet eerlijk zeggen dat ik het nog wel tegen vind vallen alemaal. Aldoende leert men naturlijk maar graag zou ik van jullie nog wat tips willen.

http://www.mijnalbum.nl/Foto-BV47RDZS-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-74FLW3S6-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-486EJGVI-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-KX8VWES8-D.jpg


- als ik een figuurtje maak, plakt het zo aan mijn vingers vast dat ik het haast niet meer mooi op de taart krijg gelegd.
- hoe zorg ik ervoor bij een puzzelplaatje dat het allemaal niet veel te dik wordt?

Ik ben er ook achter dat ik toch echt uitstekers van cijfers en alfabet moet hebben wil je mooie letters krijgen op je taart. Zoals jullie kunnen zien is het me niet goed gelukt om ze uit d ehand te snijden.

Graag nog meer tips en feedback want ik wil net zulke mooie taarten kunnen maken als sommige van jullie hier kunnen :)

[url=http://www.sylstaart.webs.com

2

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

Goed een paar tips , dunner uitrollen en randjes met je vingers smootheren of te wel zachter maken  ;)  Dit gaat ook op voor letters als je die maakt op deze manier .Als je dubbel beslag gebruikt worden je taarten hoger en daardoor ook mooier , letters kun je ook maken van sliertjes uit de sugergun .

Alle begin is moeilijk . je taarten zijn heus leuk om te zien, blijven oefenen !!!

Taart groetjes Ellen

3

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

Ziet er goed uit,  knap hoor.  Ik kijk hier veel, vind ik zo leuk  :Y

4

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

leuke, vrolijke taartjes!
ik heb weleens gehoord dat marsepein minder gaat plakken als je er poedersuiker doorheen doet. ik heb er zelf ook vaak last van, zeker met marsepein van xenos  :( .

5

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

ik vindt het er al goed uit zien! Verkijk je niet op hoe lang anderen al bezig zijn!
Ik zou idd de taart dubbel zo hoog maken, dat ziet er beter uit. ik werk met fondant en met de biscuitmix. Dit is een kwestie van smaak.

Veel oefenen en simpel beginnen, dat werkte voor mij goed ;)

Enthousiaste groet, Maxime

6

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

Ziet er leuk uit. Blijven oefenen, dan gaat het steeds beter. Wat betreft het plakken, het helpt als je met zo koel mogelijke handen werkt. Dus tussendoor je handen even koelen onder de koude kraan, of bijv. aan zo'n koelelement voor de koelbox wil helpen. Om je puzzelplaatjes minder dik te krijgen moet je echt "puzzelen". Bij jouw taart zie je veelal laag op laag.(Alleen de ramen in de caravan niet). Je knipt je plaatje in stukjes, en legt die stukjes op je fondant. deze snijd je dan uit, en "puzzelt"de stukjes fondant dan weer aan elkaar op een plastic mapje(waarin je het originele plaatje hebt gestopt). Goed tegen elkaar aan wrijven, en je hebt een plaatje van maar 1 laag dik. Deze kun je dan weer overhevelen op je taart.(Eventueel even in de diepvries leggen zodat je je plaatje makkelijker kunt oppakken). Succes

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

Zorg voor koude, DROGE!! handen en evt. crisco! Dat werkt beter dan poedersuiker dat vaak vlekken geeft! Ook laat ik het uitgestoken figuurtje eventjes "drogen" om het strakker op de taart te krijgen, of zelfs even in de diepvries, dan op de taart en dan ontdooid ie, maar dan zit ie wel retestrak op je taart!
Succes!!

Groetjes, Esthers Feestelijke Taarten!
https://www.facebook.com/#!/EsthersFeestelijkeTaarten

8

Re: 2 nieuwe taartjes om uit te proberen

Dank jullie wel voor de reacties. De tip van de plaatjes even in de diepvries vind ik een erg fijne tip, ga ik zeker toepassen! Ook de handen tussendoor koelen is erg slim, door dat gepriegel krijg ik zweethanden  ;)
Daarnaast idd maar eens dubbelbeslag gebruiken want ik vroeg me al af waarom mijn taarten niet zo mooi hoog werden.

Ga van de week deze tips allemaal toepassen op mijn eigen geboortetaart. Ben over 4-5 weken uitgeteld, dan staat die mooi vast klaar!

[url=http://www.sylstaart.webs.com