Onderwerp: Drama bruidstaart....
Na toch al een aantal bruidstaarten gemaakt te hebben, was daar vorige week ineens mijn 1e drama bruidstaart
Heb heel wat afgehuild
Op woensdagavond was ik begonnen met de taarten te vullen, af te smeren en te bekleden. Om 01.30 uur had ik ze alle vier netjes bekleed in de koeling staan. So far, so good!
Heb die avond zelfs nog een berichtje geplaatst hier dat ik zo blij was met mijn airco want het ene na het andere berichtje over zwetende taarten verscheen hier op het forum en daar had ik dus helemaal geen last van gehad.
De donderdag had ik vrij genomen van mijn werk en ik hoefde alleen mijn oudste dochtertje naar school te brengen. De jongste was bij oma aan het logeren.
Daarna begonnen met stapelen en buiten de koeling begon het toch wel wat te zweten, maar met een ventilator erop was dat zo weer voorbij. Hij stond mooi op elkaar gestapeld en ik begon vrolijk aan de sierrandjes. Een wit lint met daarop allemaal parelmoer pareltjes. Wat een werk!
's middags wilde ik beginnen met de icing versiersels en toen viel me een kier op tussen de taarten
Ik ging er vanuit dat ik zelf het lint niet netjes aansluitend op de andere taart had gemaakt, dus heb ik het hele lint er weer afgepeuterd en ben ik weer opnieuw begonnen.... weer een hele rand met pareltjes
Daarna begonnen aan de icing versiersels en na het avond eten zat er wederom een kier tussen 2 lagen
En toen zag ik het... de 3e taart was aan het zakken en toen begon het drama
De taart zag er echt niet meer uit en ik wist niet wat ik moest doen.... Heb eerst Katja gemaild of ze me aub wilde bellen en daarna heb ik Marijke gebeld of zij aub wilde komen kijken. Ik had het niet meer
Katja belde gelukkig al snel en Marijke was al onderweg
Het zou wel eens best door het taartkarton kunnen komen. Ik had namelijk wel drums in huis, maar niet alle maten. Daarom had ik ervoor gekozen om 3 dubbeldik zwart taartkarton tussen de lagen te doen. Normaal doe ik dat ook alleen dan enkel en dat is eigenlijk nooit een probleem. Maar deze stapel was 35 -30 -25 - 20 en zo groot had ik hem nog nooit gemaakt.
Samen met Marijke hebben we de lagen weer van elkaar gehaald, de icing versiersels braken daardoor en die kon ik er dus weer afschrapen... De bewuste taart hebben we op een drum gezet, flink gesmootherd en nog even in de koeling gezet. Onder de andere taart ook een drum gezet en daarna weer opnieuw gestapeld, nog wat sierrandjes opnieuw gedaan
en weer verder met de icing versiersels.
Wederom om 01.30 uur stond de taart gestapeld en gedecoreerd klaar in de workshopruimte. Ik zou vrijdag alleen nog de bloemenwaterval hoeven maken
Vrijdagmorgen durfde ik zelf niet te gaan kijken, dus dat heeft mijn man gedaan
En hij kwam met slecht nieuws.... de taart was wederom gezakt
Ik ben gaan kijken, en hij zag er echt niet uit, heb weer even een potje staan te janken
Wederom zag ik het niet meer zitten en zat ik met mijn handen in m'n haar. Wat moest ik doen? Opnieuw beginnen kon niet, nieuwe taart maken voor ertussen kon ook niet.
Mijn man opperde om dan de beuste taart ertussenuit te halen, maar dat zag ik niet zitten. Een stapel van 35 - 25 - 20 vind ik niet mooi. En toen kwam mijn man met het meest geniale idee dat hij ooit heeft gehad (op taartgebied
) Hij vroeg of ik dan niet de taart er tussenuit kon halen en daarvoor in de plaats een dummie kon zetten. Wat een geniaal idee!
En dat heb ik dus gedaan. Snel de taarten weer van mekaar af, de dummie bekleed voor de 7e keer een parelrandje gemaakt, icing spuiten en weer stapelen.
Daarna de bloemenwaterval gemaakt en de taart weg gebracht. Tjee wat stond ik te trillen toen de taart op locatie stond! Op de locatie waren ze gelukkig al erg enthousiast, dus dat zit wel goed dacht ik!
En inderdaad! woensdag kwam de bruid de onderplaat terug brengen en ze was super enthousiast. De taart was heerlijk en zij hadden niets gemerkt van de dummietaart ertussen
Na een heeeeeel verhaal, hierbij 2 foto's: (ik hoef niet te vertellen welke de dummie is
)
Voor vandaag stond er weer een bruidstaart op het programma. En zulk drama als vorige week wilde ik echt niet meer meemaken.
Dus deze keer goed voorbereid begonnen. Alle taarten netjes op dummie's en gestut met rietjes met daarin stokjes voor de stevigheid.
Deze keer ging alles voorspoedig, maar als ik hem zo zie op de foto, ben ik er niet zo tevreden over
Katja, super bedankt nog voor je telefonische support en goede raad! Marijke, ik vond het super lief van je dat je toch nog even in de auto sprong om te komen helpen! Bedankt daarvoor!
Openingstijden *Vrijdag 09.00 - 11.30 en 14.00 - 17.00 * zaterdag 09.00 - 12.00 ~~ Voor meer informatie zie www.creataart.nl~~
. Maar ook wat ontzettend lief, dat Marijke je komt helpen tot midden in de nacht en de support van afstand van Katja, super! Dat trekt je er wel doorheen.