Onderwerp: vlaaifruit?
Als jullie het hebben over 'gevuld met vlaaifruit' is het dan altijd DE Vlaaifruit van HAK? Ik zag deze blikken bij de bakafdeling, maar een blik kersen zat er niet bij (kan ook aan het assortiment van de winkel liggen). Vroeg me af of jullie ook gewoon de potten kersen/aardbeien o.i.d. (die bij de appelmoes enzo liggen ) gebruiken? En waarom is De Vlaaifruit eigenlijk zo anders?
Als je dit gebruikt als vulling, doe je dan nog een dun laagje onder de kersen? Of tremperen? Het lijkt me dat het vocht van de kersen in het biscuit gaat zitten.
Ik wil mijn taart graag vullen met een laag kersen (dus die je ook op de MonChou taarten doet) en een laagje yoghurtbavarois. Hij moet wat fris blijven dus niet door dat extra laagje weer zoeter worden. Wat raden jullie aan?