1

Onderwerp: Nigella CC met Choco bc

Net voor de eerste keer de niet-te-mislukken cupcakes van Nigella geprobeerd. Inderdaad niet mislukt, maar wel loslatende papiertjes :(.

http://img403.imageshack.us/img403/1952/paplos.jpg

Er zat ongeveer 45 gram beslag in een papiertje, maar kwamen uiteindelijk ook niet veel omhoog waardoor er nog een flinke rand papier uitsteekt. Dit is natuurlijk niet echt mooi als ik ze met fondant had willen bekleden.

De cupcakes hebben 23 minuten op 180 graden in de oven gestaan. Uit de oven heb ik ze in de muffinpan laten afkoelen. Een stuk bakpapier en een snijplank erop gelegd voor een platte bovenkant. Ook het hele gebeuren omgekeerd zodat ze op de kop verder konden afkoelen. Maar dus alsnog loslatende papiertjes.
Ik heb al even gezocht op het forum, merk dat het een veelvoorkomend probleem is. Misschien heb ik het beslag te lang gemixt? Misschien lag het aan de papiertjes van Dr. Oetker? Te veel boter? Ik zal een volgende keer alle mogelijke oplossingen uitproberen.

Heb botercreme gemaakt met cacao erdoor. De bc zag er niet slecht uit, alleen wat kleine klontjes. Misschien omdat ik de poedersuiker niet gezeefd heb?
Mijn spuitzak komt van de IKEA (Drömmar decoratieset). Niet de beste kwaliteit, maar voor een beginner leuk om uit te proberen. Ik moet duidelijk nog heel veel oefenen met garneren ;).

Al met al vond ik het wel erg leuk om te doen, en de smaak is ook goed. En dan nu het resultaat:

http://img208.imageshack.us/img208/2964/vanchoc.jpg

Sweet like chocolate ♥

2

Re: Nigella CC met Choco bc

Sommige papiertjes laten inderdaad los vooral die van Oetker. Ik vind het ook moeilijk om de cupcakes goed te vullen dan heb je te veel deeg en dat te weinig. En de klontjes zeven is de beste oplossing.
Ik vind het wel een leuk geheel zo.

Niemand is volmaakt, en daar ben ik het perfecte voorbeeld van!
Liefs Ilona

3

Re: Nigella CC met Choco bc

Ik hoor iedereen vaak klagen over de papiertjes, maar ik heb er echt nog nooit last van gehad. Heb zelf dan ook geen Oetker, maar die van de Hema en een setje die uit de kelder van mijn moeder kwamen (geen idee waar die ze vandaan had, ze zijn wit).

Ze zien er lekker uit zo! Hoe chocoladerig was de creme? Ik doe er zelf meestal chocopasta door, maar dan wordt het niet zo mooi donkerbruin.

4

Re: Nigella CC met Choco bc

Echt vaaaag, want ik gebruik wel dr Oetker en vind het weer een heel mooi resultaat geven. Nooit loslatende papiertjes en ze blijven mooi droog en hun kleur behouden :S Dat heb ik met die van de Hema juist weer niet (worden vettig)

Head over heels in ♥ with cake ...
Bruidstaart Groningen

5

Re: Nigella CC met Choco bc

Liessa schreef:

Ze zien er lekker uit zo! Hoe chocoladerig was de creme? Ik doe er zelf meestal chocopasta door, maar dan wordt het niet zo mooi donkerbruin.

De smaak is inderdaad niet heel erg chocoladeachtig, ik denk dat je het met chocopasta veel beter proeft. Ik ga dat ook een keer proberen. En om het op kleur te krijgen kan er alsnog cacao door toch?

Sweet like chocolate ♥