1

Onderwerp: help nieuwe combi oven.

hallo,
ik heb een probleempje.Ik bakte altijd alles in m'n oven(al 15jaar oud),maar nu heeft ie het begeven. alles lukte ook meestal.
nu heb ik een nieuwe samsung combimagnetron oven aangeschaft, en dat is toch ff wennen.
namelijk, ik deed gisteren mijn vierkante schaal(met ronde is dat geen probleem, draait en circuleert de warmte overal) erin, best een grote, geloof 24x24. en nu was alleen de achterkant gaar en de voorkant niet , een beetje.
zou ik hem dan halfverwege om moeten draaien. meestal mag je de oven niet open doen, maar dat is misschien alleen maar in het begin?
ik had de biscuit op 160 gedaan(laatste 10minuten nog op 180,omdat het niet echt bruin wilde worden)maar de achterkant,helft eingelijk was al goed, terwijl de voorkant nog lang niet. dus dacht nu misschien na het eerste kwartier de bakblik omdraaien.
Ik hoor graag jullie reacties.
o ja met de muffin blik was het precies het zelfde . de achterste 6 al lang goed, en de voorste 6 niet.toen maar alleen de bakjes gedaan en op die ronde draaischijf gelegd en dat ging wel goed.
groetjes.

2

Re: help nieuwe combi oven.

Ken het probleem helaas, bij mij kan er geen grotere vierkante bakvorm in dan 35 cm, want dan kan het niet draaien en wordt slechts één kant gaar. Als het goed is zie je aan de bovenkant (binnenzijde van de oven) gaatjes en als je bakvorm dan niet kan draaien wordt slechts dat deel gaar.

Ik heb het opgelost door inderdaad om het kwartier het bakblik een kwartslag te draaien zodat alle zijden goed worden gebakken. De oven kun je best tussentijds openen zonder dat het kapsel inzakt. De truc is dat je de deur zachtjes opentrekt en niet met een ruk, want door die ruk zakt de taart in. Hetzelfde geldt voor dichtdoen, deze tip heb ik een keer gekregen van een taartenwinkeltje hier in purmerend :)

Heel eerlijk, als ik een taart moet bakken van 35 cm loop ik naar m'n vriendin die vijf huizen verderop woont, doe ik het daar in de oven :)

3 Laatst bewerkt door Siep (30-10-2010 20:37)

Re: help nieuwe combi oven.

oeps, had het berichtje per ongeluk twee keer geplaatst :o

4

Re: help nieuwe combi oven.

hallo, bedankt voor je reactie. ik ga het gewoon zo proberen na een kwartier ofzo dan de bakvorm omdraaien.hopelijk is ie dan goed.