1

Onderwerp: Mijn eerste taart

Hallo allemaal,
Ik heb vandaag mijn eerste taart gemaakt en dat zonder een workshop te hebben gevolgd. Ik heb eerst deze site/forum goed bekeken en filmpjes bekeken.
Ik heb de volgende ingrediënten gebruikt

Ingrediënten basistaart van biscuitdeeg:
5 eieren
150 gram suiker
125 gram bloem
25 gram maïzena
1 zakje vanillesuiker
snufje zout
boter om in te vetten

Ingrediënten vulling:
aardbei confituur van Bonne Maman
verse aardbeien
500 ml slagroom
slagroomversteviger (klop fix)
1 zakje vanillesuiker

Ingrediënten bekleden:
    500 gram FunCakes Marsepein Rose

De taart is goed gelukt, ben tevreden voor de eerste keer.
Ik vind hem alleen erg zoet, volgens mij komt het vooral door de marsepein. Misschien heeft iemand tips voor me.

http://www.mijnalbum.nl/Foto-X7JMBHAJ-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-QW6H3KS7-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-ND7DHW8V-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-IO6PUYJH-D.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-UQADWLPO-D.jpg

Misschien een beetje veel foto's, maar ben trots op het resultaat :)

Groetjes,
RDvL

Groetjes,
RDvL

2

Re: Mijn eerste taart

Leuke taart, maar pas op het is verslavend.
Voor het kapseldeeg moet je minder suiker gebruiken, makkelijker verhouding van ingredienten is:
1 ei 30 gr bloem en 30 gr suiker.
In excel heb ik een rekenmodule gebouwd waarin je alleen hoeft aan tegeven wat de formaten zijn van je taart en het programma rekent uit wat je nodig hebt. Erg makkelijk, ook staat daar het recept bij, als je dat wil hebben. Laat even weten ik stuur het me veel plezier.

En ga zo door

groeten

3

Re: Mijn eerste taart

5 eieren is toch 150 g suiker ;) 5x30g

leuke taart!

Piglet: "Pooh, how do you spell love?"
Pooh: "you don't spell it, you feel it."

4

Re: Mijn eerste taart

Knap gedaan voor je eerste taart, en de vulling ziet er zo smakelijk uit!

Tips... euh ben zelf nog beginner. Wat ik wel doe (en ik kan niet goed zien of jij dat ook hebt gedaan, misschien wel) voor een strakkere bovenkant is het kapsel omdraaien na het bakken, dus onderkant wordt bovenkant, die is van zichzelf al mooi vlak.
En ik maak het biscuit niet zelf, maar gewoon met de kant-en-klare biscuitmix, lekker makkelijk, smaakt goed en bewerkt prettig.

Groetjes, Diana
"Ik bak geen taart om te leven, maar ik leef om taart te bakken"

5

Re: Mijn eerste taart

Mooi hoor voor je 1ste taart, als je het echt te zoet vind zou je een wat frissere vulling kunnen nemen, bijv. Mona kwark taart citroen of lemon curd of iets met frambozen enc. enc.

6

Re: Mijn eerste taart

Prachtige taart

7

Re: Mijn eerste taart

Bedankt voor de leuke reacties en tips.
Een vriendin van me is helemaal gek van kokos en malibu, dus de kans is groor dat mijn tweede taart met deze producten gaat gemaakt worden... :9

Groetjes,
RDvL

Groetjes,
RDvL

8

Re: Mijn eerste taart

ik heb laatst zelf suikersiroop gemaakt en na het inkoken een flinke scheut malibu gedaan en daarmee de taart getrempeerd, was een groot succes