1

Onderwerp: Teleac cursus taarten bakken en jullie wijze van taarten bakken.

Ik zat vanmiddag de cursus taarten bakken van Teleac te bekijken, en daar smeren ze de taart wel met slagroom af voordat ze hem met marsepein gaan bekleden, terwijl ik hier zie dat je dat juist niet moet doen omdat je marsepein of fondant dan gaat smelten.
Ook worden de plakken marsepein steeds omgedraaid tijdens het uitrollen, en steeds weer met poedersuiker bestrooid om plakken te voorkomen, terwijl ik hier de indruk krijg dat je het marsepein alleen aan de onderkant, dus het werkblad mag bestrooien met poedersuiker. En ze bestrijken het marsepein met water om overtollig poedersuiker te verwijderen.
Als starter kom je hier toch van in de war?
Wie kan hier een zinnig woord over zeggen?

2

Re: Teleac cursus taarten bakken en jullie wijze van taarten bakken.

Wat niet wordt gezegt op tv is dat "slagroom" niet echt slagroom is ;)

En je kan zo veel poedersuiker als je wil gebruiken... alleen uiteindelijk hoe minder hoe mooier ;)

Als je de marsepein bestrijk met water na de tijd moet je echt oppassen om smelten en plasjes te voorkomen.  En ik zou dat never nooit doen met fondant.

3

Re: Teleac cursus taarten bakken en jullie wijze van taarten bakken.

Er is hier al een hele topic over geweest in de babbel. Misschien moet je die even opzoeken. Dan weet je waarom ze hier wat anders zeggen dan in die cursus.

Groetjes, Ilonka
Leven en laten leven, maar geniet van elke dag.

4

Re: Teleac cursus taarten bakken en jullie wijze van taarten bakken.

http://www.deleukstetaarten.nl/forum/vi … 37&p=6

heb zelfs de pagina voor je gevonden waar et werdt verdeld wat ze gebruiken door een van de deelnemende dames ;) helemaal onderaan bericht van deysi ;)