roos schreef:Ziet er inderdaad erg lekker uit. Die lemonbar klinkt lekker, je wilt dat recept zeker niet hier met ons delen 
Jawel hoor. :-) Ik heb geen geheimen! Deze zien er wat anders uit dan als mijn vriendin ze maakt, haar versie is lekkerder. Dat betekent dat je niet de bakplaat als vorm gebruikt maar een braadslee o.i.d.. De lemonlaag wordt dan wat dikker en meer fluffy wat het NOG lekkerder maakt!
Bodem:
290 gr bloem
70 g poedersuiker
snufje zout
230 gr boter
2 tl geraspte citroenschil
Oven voorverwarmen op 170 graden
Alle ingredienten mengen in keukenmachine net zo lang tot het er uit ziet als broodkruim. Dan met de hand bal van maken en in braadslee (bekleed met bakpapier) uitspreiden tot platte koek. Dit circa 20 minuten bakken. Iets af laten koelen.
210 gr fijne kristalsuiker
3 eiren
1 dl vers geperst citroensap
3 tl geraspte citroenschil
Alle ingrediënten in kom goed door elkaar kloppen. Dit giet je over de koek en bak dit nog eens 20 minuten. Laten afkoelen en tot de volgende dag in de koelkast zetten. Dan in repen snijden.
:-)