1

Onderwerp: Als de juf een hobby heeft....

Mogen haar leerlingen er ook mee aan de gang :-)
Zaterdag a.s. is er in Rotterdam het "oogstfeest", met o.a. een markt met streekprodcuten e.d.
Als school is dit natuurlijk een leuke PR activiteit, dus werd door de PR-dame gevraagd of ik niet wat kon met VAP.
Nu had de collega plant het idee om hutspot pakketten te laten maken door leerlingen, dus vooruit, dat is wel wat voor klas 2.
Toen ik thuis met een taart bezig was kwam opeens het idee om met klas 4 cupcakes te maken, die te verpakken in doosjes en dan ook die in de kraam te zetten. Dat vond de PR-dame ook wel een super idee.
Maar goed, hoe doe je dat met 29 leerlingen (verdeeld in 2 groepen) die weleens cakejes hebben gebakken, maar nog nooit hebben gedecoreerd.

He vervelend, dan mag je als juf gaan shoppen en.... voorbeeldjes maken :-)
Wat een heerlijke baan heb ik toch!

http://i5.photobucket.com/albums/y169/wissink/IMG_0768.jpg

Later op de dag ben ik bij "voor je taart" mijn bestelling op wezen halen en daar zat ook m'n mat bij :-) Dus daar ook maar mee aan de slag gegaan!

http://i5.photobucket.com/albums/y169/wissink/IMG_0780.jpg

Het resultaat van afgelopen middag:

http://i5.photobucket.com/albums/y169/wissink/IMG_0813.jpg

Morgen nog een middag, pffff, als iemand nog tips heeft hoe dit aan te pakken, want men... ik ben wel wat gewend na 10 jaar, maar dit was toch wel heel erg heftig... Al die graaiende vingertjes naar het marsepein, de zilveren balletjes, en patidess banaan en aardbei :-)

Er was een groot aantal wat dit nog wel een keer wilde doen en dan ook echt een taartje maken met vullingen enzo... tsja... Ben erg benieuwd of ik dat zie zitten.... Mag ik wel eerst oefenen, wat jammer :-) :-)

Verder heb ik vorige week vrijdag een workshop gevolgd bij Trisha van "Voor je taart"... Het resultaat:

http://i5.photobucket.com/albums/y169/wissink/IMG_0738.jpg

Bedankt voor het kijken!!

groetjes Melanie

2

Re: Als de juf een hobby heeft....

Hahahaha ik zit ook al tijden te broeden op een reden om met mijn klas cupcakes te gaan maken!

Cupcake gekte!
kupkeekhyve.hyves.nl

3

Re: Als de juf een hobby heeft....

Wow, wat een gewaagde actie met een groep 4! Ik maak zelf ieder jaar ikeabolletjes (12 cm) met mijn groep 8 en zelfs met die leeftijd is het een hele happening, werken met voedsel! Jammer dat ik alleen de heoveelheid zie en niet de creaties van de kinderen, maar dat zit vast wel goed met zulke prachtige voorbeelden!

@jufwin: de kinderboekenweek gaat over eten en snoepen, prima reden toch?!

4

Re: Als de juf een hobby heeft....

risly schreef:

Wow, wat een gewaagde actie met een groep 4! Ik maak zelf ieder jaar ikeabolletjes (12 cm) met mijn groep 8 en zelfs met die leeftijd is het een hele happening, werken met voedsel! Jammer dat ik alleen de heoveelheid zie en niet de creaties van de kinderen, maar dat zit vast wel goed met zulke prachtige voorbeelden!

@jufwin: de kinderboekenweek gaat over eten en snoepen, prima reden toch?!

Sorry sorry sorry, ik bedoel dus 4 VMBO Basis/kader/gemengd :-)
Met een groep 4 basisschool had ik dit dus nooooiiiitttt aangedurfd!!!

http://i5.photobucket.com/albums/y169/wissink/IMG_0809.jpg
http://i5.photobucket.com/albums/y169/wissink/IMG_0804.jpg

Ze doen me wat als ze hier ooit achterkomen ;-) Maar op deze creaties ben ik wel een beetje erg trots :-) De eerste foto is van een schat van een meid die bij voorbaat al denkt dat ze het toch niet kan, maar wel bordevol ideeen zit en de tweede is van een van de heren en dit had ik echt niet achter hem gezocht!

Groetjes

5

Re: Als de juf een hobby heeft....

mel77 schreef:

Sorry sorry sorry, ik bedoel dus 4 VMBO Basis/kader/gemengd :-)

Whaha, daar hoef je je excuses niet voor aan te bieden hoor! 't Is nu eigenlijk meer dat ik me schaam dat ik dat niet meteen snapte! Maaaaaaar, had ik het resultaat eerder gezien, dan was waarschijnlijk het kwartje wel gevallen: erg leuke en mooie dingen hebben je leerlingen gemaakt. 'k Zal ook mijn camera eens meenemen als ik weer in de klas aan de marsepein ga, ik stond daar ook echt versteld van wat ze ervan maakten (sommigen dan h

6

Re: Als de juf een hobby heeft....

Wat een werk moet dat zijn geweest om die hele klas in het gareel te houden! De resultaten mogen er wezen! Super!

VoorJeTaart.nl Winkel, Workshops & Webshop in Spijkenisse!
Nu ook de PME Professional Diploma Course! http://www.voorjetaart.nl!

7

Re: Als de juf een hobby heeft....

Ik vind je heel heldhaftig dat je het aangedurfd hebt, want het is nogal wat, 29 lln... Je voorbeelden zijn erg mooi en je mag terecht trots zijn op je leerlingen ook! Heerlijk toch, als zo'n meid met weinig zelfvertrouwen ziet dat ze zoiets moois kan produceren? :D

Groetjes, Adrienne
<Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!>

8

Re: Als de juf een hobby heeft....

Oh ja...kinderboekenweek...hmmmm :) Leuk! Ik heb trouwens groep 3 dit jaar, wel maar 15 kids, dus ik durf het wel aan! Hulpmoeder erbij..en gewoon simpel houden.

Cupcake gekte!
kupkeekhyve.hyves.nl

9

Re: Als de juf een hobby heeft....

Echt super en dat met d ehele klas,petje af hoor!!
Ze zien er allemaal prachtig uit!

groetjes,Natasja.
Mijn taarten op www.pvyc8jcd.mijnalbum.nl

10

Re: Als de juf een hobby heeft....

Hahaha... ik twijfel ook al een heel jaar en 6 weken of ik nu wel of niet met mijn groep 4 moet gaan taarten, maar dan al die snotvingertjes ( ja er wordt toch als hoofdvak gepeuterd! Hihihi) in MIJN marsepein, daar gruwel ik van en dan kan ik niet mijn hygi

Groetjes Sas

11

Re: Als de juf een hobby heeft....

heel leuk allemaal hebben ze goed gedaan :-)

groetjes emmy
u kunt al mijn taarten bekijken op www.emmy635.mijnalbum.nl

12 Laatst bewerkt door risly (21-09-2009 21:06)

Re: Als de juf een hobby heeft....

Nisa's Sas schreef:

aangezien groep 8 langer is dan ik wil ik niet hun juf zijn...

Haha, dat geeft toch niks? In een ouderwetse 'gymrij' zou ik ook ergens halverwege staan in mijn groep.

Ik geef trouwens alle kinderen latex handschoentjes voor het decoreren en ik geloof dat het juist vies is om daarmee aan/in je neus te zitten :D

En heb jij dat dan ook als ze komen trakteren? Staat er zo'n kleuter naast je instructietafel met een groene pegel aan z'n neus en zwarte randen aan z'n nagels die dan trots verkondigt dat hij de cake zelf heeft gebakken. Blegh, dan heb ik al gegeten en gedronken!