Onderwerp: Wie heeft ervaring met dit recept? Witte Chocoladetaart - Paris Cutler
Goed, ik heb echt een ontzettend slecht bakweekend. Nieuwe recepten voor cupcakes die niet lekker zijn, te vettig of te snel rezen. Nu wilde ik voor maandag een witte chocolade taart maken, afgesmeerd met ganache.
Dus ik gisterenavond de taart gemaakt volgens het recept van Planet Cake's Paris Cutler. Maar hij werd niet gaar! Ik snap er niks van. Volgens het recept moest ie 1 uur 40 minuten in de oven op 180 graden. De mijne heeft er zelfs twee uur (!) ingezeten, maar nog steeds niet gaar.
Het is overigens niet zo dat ie nog vloeibaar is maar heeft een beetje het effect als een koekje dat niet gaar is. Zo'n vochtige dikke massa in het midden. Hij was wel gewoon gerezen, maar dus totaal niet luchtig.
Ik heb hem er na twee uur uitgehaald want ik was het zat.
Maar mijn vraag dus, wie heeft er ervaring met dit recept of kan aangeven wat er misschien mis is gegaan? Dan wil ik me er misschien nog wel een keer aanwagen, want ik laat me niet zomaar afschepen.
Heb er nu maar een normaal biscuit inzitten, hopend dat die wel gewoon lukt en dat de ganache straks ook gewoon normaal uit de koelkast komt!
Dit is het recept:
300 gr boter
300 gr witte chocolade
300 gr bloem
150 gr zelfrijzend bakmeel
400 gr kristalsuiker
3 eieren, losgeklopt
1,5 tl vanille essence
* Doe boter en 2,7 dl water in een steelpan, roer tot boter is gesmolten.
* Pan van het vuur, choco er in en mengen tot de choco is gesmolten
*Bloem en bakmeel zeven, suiker toevoegen + wat zout. Kuiltje in de mix maken.
*Chocolademengsel toevoegen samen met de eieren en vanille.
* Schenk in bakvorm.
Wie o wie heeft de gouden tip?!
Dankjewel alvast!