1

Onderwerp: Mijn eerste bruidstaart en meer!

Hooii!! :)

De weken van 8 mei en 14 juni waren best wel vol stress voor mij, aangezien ik twee grote projecten had; taarten die allebei groter waren dan ik ooit gedaan heb. :)
8 mei vierde mijn studentenvereniging haar 6e Lustrum: 30 jaar. Ik mocht taart maken voor 120 personen. Ik heb een taart voor zestig personen gedaan, samen met 60 cupcakes.

Dit is 'em!
http://www.mijnalbum.nl/Foto-XCJTIVAJ.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-OFNBCO6A.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-EDUSBTEJ.jpg
Haha. Ik was er best trots op! ;)

Ik ben er nog steeds niet helemaal tevreden over. Natuurlijk ben ik hartstikke trots op dit grote "taartenwerkstuk", maar hij is he-le-maal niet strak, hij zakte in, etc. Ik moet echt nog eens een cursus gaan volgen om dat allemaal eens goed te kunnen doen.
De bovenste laag moet trouwens het logo van Ichthus Groningen voorstellen. :)
De onderste laag is een dummie (wees blij dat je 'em niet van dichtbij kan zien, want na 4 x overnieuw bekleden zat ie nog vol met scheuren), de rest cake; vullingen zijn banaan, advocaat en karamel.

Goed, het tweede project (14 juni) was mijn eerste bruidstaart! Zo leuk om te doen! Ik hoor heel vaak verhalen van mensen dat het stressen is enzo, maar voor mij viel het gelukkig mee, omdat het gewoon vrienden waren voor wie ik het deed, en zij hebben al vaker taart van mij gehad + ze hebben me er vaak genoeg van verzekerd dat het al-tijd wel mooi zou worden. :) Pfieuw. Oh, en nog een geruststellend feit: ik hoefde NIET te stapelen! ;)

Komt ie:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-AQ4VJFMI.jpg
http://www.mijnalbum.nl/Foto-Z6UNINOA.jpg
En ik erbij. :) Ik kijk een beetje raar, maar goed.

Vullingen waren banaan en advocaat. Het was trouwens best apart, want hij was net af en opgesteld, er werden foto's gemaakt, hij werd weggereden, ik kreeg een stukje taart (ik was natuurlijk ook gast), en er werd me gezegd dat hij al weer helemaal op was. Dit alles in minder dan 3 kwartier tijd ofzo. :P

En dan nu nog een taartje van afgelopen week: mij 19e verjaardag. Voor het eerst met marsepein gewerkt: niet leuk. Wat heb ik daar een hekel aan zeg! Stom plakspul, en het blijft gewoon de hele tijd überzacht. Geef mij maar fondant! Dat lust ik tenminste ook. :)

Nou ja, dit is 'em:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-UWE63QZ8.jpg

Ik ben er niet zo blij mee, maar ja. Ik had gewoon geen zin meer om er iets moois van te maken met dat marsepein. Gelukkig was ie wel lekker, volgens mijn broer. ;)

Bedankt voor het kijken, en een reactie zou ik heel fijn vinden! :) Misschien wat opbouwende kritiek?!  :D

Never stop dreaming, dream bigger.

2

Re: Mijn eerste bruidstaart en meer!

Het is wel duidelijk in welke volgorde je taarten gemaakt hebt en dat is positief, want er zit vooruitgang in!

Als opbouwende kritiek, probeer je taarten wat hoger te maken. Als het niet lukt om je biscuit hoger te bakken kun je ook 2 taarten van hetzelfde formaat boven op elkaar zetten. Ter verduidelijking of een taart van 10 cm bakken of 2 x 5cm boven op elkaar zetten.
Zo heb je bij decoratie van de zijkant nog een randje taart boven bijvoorbeeld de namen, staat iets mooier vind ik zelf.

Vooral blijven oefenen en proeven natuurlijk!

3

Re: Mijn eerste bruidstaart en meer!

Leuk hoor, maar wat een project voor 120 man....... :thumb: