1

Onderwerp: suikervrij vraagjes

Over suikervrij zijn al heel wat topics geweest, heb dan ook al flink lopen zoeken, maar heb toch nog even wat dingetjes.

Een vriend van ons weet nog maar net dat hij suikerziekte heeft (had een spiegel van 24..).
Hij slikt nu tabletten, ik geloof 2 per dag. Maar is nu natuurlijk nog zoekende om het allemaal te stabiliseren.

Weet inmiddels dat suikerpatienten best suiker mogen hebben, mits ze rekening houden met de rest vd koolhydraten en medicatie hierop aanpassen.
Omdat hij nog wat zoekende is, wil hij het suikergebruik toch zoveel mogelijk beperken.
Mijn man is binnenkort jarig en vond het toch wel leuk iets te maken voor deze vriend waar geen/weinig suiker in zit.

Nou vond ik op het forum dit recept:
http://www.deleukstetaarten.nl/forum/vi … ?id=165862
Maar kan ik die beide meelsoorten nou gewoon vervangen voor 75 gr gewoon meel? Om voor een uitprobeersel nou aparte meel te halen vind ik een beetje zonde...
En kan ik de tagatesse ook vervangen door stevia (verhouding dan aanpassen)? Ik weet niet of tagatesse gewoon in de supermarkt te krijgen is en weet dat stevia dat wel is, dus vandaar.

NOu vond ik via google ook een ander recept:
3 eieren
6 el diksap
50-100 gr boter (??)
150 gr meel
0.5 tl bakpoeder
vruchten, bv geraspte appel, rozijnen, enz
citroenschil (geen rasp ivm suiker)

Nou zit in diksap natuurlijk ook suiker (85,7 g per 100 ml onaangemaakt produkt), maar ik heb het idee dat hier wel veel minder van ingaat dan normaal een recept met suiker.
Klopt dat of is dit eigenlijk toch een beetje zinloos recept..

En over suiker vervangen voor zoetstof in een standaard cc recept zijn de meningen geloof ik nogal over verdeeld. Alleen schijnt stevia toch wel iets anders te zijn dan de meeste zoetstoffen? Word het hiermee wel lekker? Snap wel dat het iig geschikt moet zijn om mee te bakken.

Hoop dat iemand mij wat antwoorden kan geven.

2

Re: suikervrij vraagjes

In het nieuwste boek van Rudolph staat een recept voor suikervrije cupcakes (suiker vervangen door zoetstof waarmee kan worden gebakken).  Misschien is dat een idee? Dan wordt het voor jou niet heel erg ingewikkeld en hou je toch rekening met jullie vriend.

Zelf heb ik vorige week Stevia (van Natrena) gekocht om mee te bakken, maar nog niet uitgeprobeerd. Daarmee kun je in elk geval bakken tot 200 graden.

Als je het recept voor de cc's die ik hierboven noem wil hebben kan ik wel even een scan maken. :)

~ Never waste a good crisis... ~

3

Re: suikervrij vraagjes

Och wat stom dat ik daar nog niet aan gedacht heb, ik heb dat boek van Rudolph...

Dankjewel!!

4

Re: suikervrij vraagjes

Ik heb van de week tagatesse bij de jumbo gekocht stond helemaal onderop bij ons paars/zilver pak van damhert is het

je kan best 3 keer vallen, als je maar 4 keer opstaat

5

Re: suikervrij vraagjes

Voor de jumbo moet ik helemaal naar het centrum. Ff teveel gedoe dan.. Plus zit hier om de hoek en daar heb ik stevia gezien, net zo makkelijk dan.
Ik ga vanmiddag het recept van rudolph proberen en zal wel even laten weten hoe dat is bevallen. Wou er ook een paar met stukjes appel erdoor doen.

6

Re: suikervrij vraagjes

In meel en fruit zitten ook koolhydraten. En dat is juist waar je vriend nu erg goed op moet letten. Ik zou voor de zekerheid even met hem overleggen of hij het aandurft, anders maak je voor niets al die drukte en gaat hij zich misschien zelfs schuldig voelen als hij het dan niet wil eten.

If life gives you lemons, make lemoncurd.

Re: suikervrij vraagjes

ook rozijnen leveren de nodige suikers.
Mijn zoon heeft diabetes (gebruikt overigens wel insuline)
je kan op geen manier een kapsel bakken wat geen koolhydraten levert.
Je kan gewoon een kapsel maken zoals je gewend bent.
maak daarvan een slagroom taartje (aangevette room)
vulling van verse aardbeien en evt. gedecoreerd met verse aardbeien.
Ik weet het; een diabeet moet ook vet beperken ivm latere complicatie's aan hart-en bloedvaten, maar af en toe zondigen mag.
verse aardbeien leveren van alle fruitsoorten het minst koolhydraten/suikers (verse abrikozen ook vrij weinig)
de aangevette room kan je "zoeten" met zoetstof.
wel handig is om je vriend van tevoren in te lichten dat je een taartje voor hem maakt zodat hij daarmee rekening kan houden.
succes ermee.

8

Re: suikervrij vraagjes

Ik heb voor tagatesse gekozen, omdat stevia een duidelijk andere smaakervaring geeft (althans dat vinden wij). Tagatesse smaakt als gewone suiker.

Tagatesse is sowieso inderdaad te koop bij de Jumbo, daar haal ik het ook, maar volgens mij heb ik het ook al wel bij andere supermarkten zien staan.

En voor wat betreft het vervangen van de meel: ik ben aan het experimenteren geweest om tot deze verhouding te komen, ik durf zo niet te zeggen of je het een op een kan omwisselen voor gewone bloem, maar je kunt het proberen (recept voor 1 ei en kijken of het smaakt). Dan verlies je niet zoveel als het niet smaakt....

--------------------------------------------------------
Wie ben ik om aan mezelf te twijfelen. (Loesje)

9

Re: suikervrij vraagjes

Sorry beetje late reaktie, was erg druk.

Ik heb het recept van rudolph gemaakt, overigens gewoon naturel gehouden. Je proefde wel wat de smaak van de zoetstof maar waren verder prima gelukt.
Die vriend wist overigens ook dat ik cc's voor hem zou bakken hoor, vond ie helemaal prima.

Ik denk dat als je iets van gebak wilt eten, dat je er dan toch niet aan ontkomt dat je koolhydraten binnenkrijgt, maar dit recept leek me het meest geschikt. Ben nog wel meer recepten op het net tegengekomen maar daar zaten nog veel meer toevoegingen in of suikervervangers waarvan ik niet weet of hij die hebben mag.

Sweettooth de tip van tagatesse zal ik doorgeven en jou recept zal ik ook nog wel eens uitproberen.

Overigens had ik via google ook nog een recept gevonden voor een suikervrije topping, met cacao en stevia, maar die was echt niet lekker haha.