1 Laatst bewerkt door DanielleJayden (04-04-2012 19:43)

Onderwerp: Mijn eerste gedecoreerde taart

dit is mijn eerste taart. megascheef, en totaal niet strak maar voor de 1e vind ik m wel redelijk gelukt, lekker was hij in ieder geval!

http://www.mijnalbum.nl/Foto-V77B3KLW-D.jpg

2

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

Ziet er goed uit voor de eerste keer! Veel oefenen dan gaat het steeds beter (ben ook nog een beginneling).

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

Dat hij lekker was is het belangrijkste. Mooier worden ze vanzelf met veel oefenen!

4

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

Ingeborg Martens schreef:

Dat hij lekker was is het belangrijkste. Mooier worden ze vanzelf met veel oefenen!

Helemaal mee eens en ontzettend lief gezegd!! :thumb:

5

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

oefening baart kunst!
En ik vind hem er zeker niet slecht uitzien hoor..
Gebruik je een smooter,of heb je die nog niet?
En als ik je nog een tip mag geven:ik zou de rolfondant dunner uitrollen vooraleer ik de bloemetjes uitsteek.Dat oogt mooier op  de taart,en je krijgt ook niet zo'n grote hap suiker in je mond dan :/

je mag altijd een kijkje nemen op mijn blog:
http://mamasstekkie.blogspot.com/

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

iedereen bedankt voor de leuke reacties..

@marikaatje: ik heb nog geen smoother.

de enige materiaal die ik nu heb zijn
*uitsteekvormen
* siliconen moulds
*rol bladen (van die patroonbladen, maar daar kan ik echt niet mee overweg.

7

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

Heey Danielle! Hier lisa.. volgens mij zaten wij bij mekaar in de klas! :)

8 Laatst bewerkt door Patjepie (05-04-2012 22:17)

Re: Mijn eerste gedecoreerde taart

Hoi Danielle!

Ik heb mindere taarten gezien hoor ;)
Voor een eerste helemaal niet gek... En smaak is natuurlijk ook heeeel belangrijk.
Als ik je wat tips mag geven... hopelijk schiet je er wat mee op.

Zoals hierboven al staat; schaf een smoother aan. Die zijn niet zo duur, maar eigenlijk wel taartgereedschap nummer 1! Zeker gezien het feit dat je al wel allerlei mallen en uitstekers hebt!
Met een strakke onderlaag (botercreme goed afsmeren met een paletmes of een ander glad keukengerei, en daarna even 10 minuten in de koelkast) kom je een heel eind. De fondant of marsepein inderdaad ietsje dunner uitrollen. Je moet dat gewoon even een paar keer doen om te weten welke dikte je precies fijn vindt om mee te werken. Het helpt om een piepschuimen dummie te kopen, waar je eindeloos op kunt oefenen (als je een stuje huishoudfolie over de dummie doet, blijft hij schoon). Voor het op de taart leggen vast even mooi glad maken met de smoother, en zodra hij op de taart ligt weer smoothen.

De sterretjes ed. ook ietsje dunner, want dan liggen ze inderdaad mooier op de taart. Ook wordt de taart erg machtig van dikke stukken.

Komt je taart goed omhoog? Hij lijkt me een beetje laag. Het helpt soms om de oven ietsje lager te zetten dan nodig is volgens het pak. Misschien moet hij dan ook 10 minuutjes langer, maar vaak komt hij dan beter omhoog.
Om de taart een mooie vorm te geven helpt het verder om van de onderkant de bovenkant te maken. Zorg dat je de bovenkant (als hij uit de oven komt) een beetje recht snijd zodat de taart niet scheef staat als je hem omdraait.
Maar natuurlijk is de onderkant van de taart altijd strakker door de bakvorm. Het wordt daarom meestal mooier als je: A. de taart in zijn geheel omdraait of B. tijdens het vullen de bovenste laag op de kop weer teruglegt op de taart!!

Veel succes en ik hoop dat je wat aan de tips hebt!! Gewoon lekker blijven bakken (en proeven :D) Je zult zien dat je taarten steeds mooier worden!

Groetjes Patricia

www.feestgemak.com --> voor taarten en meer!