1

Onderwerp: choco bc, hoe maak jij die?

Hey allemaal,

Ik maak chocolade bc vaak op 2 manieren.
Of een potje ah excellent extra pure chocoladepasta erdoor (vind nutella enzo niet genoeg de pure chocoladesmaak geven) of anders pure chocolade erdoor smelten.

Helaas ben ik maar weer eens vergeten op te schrijven hoeveel choco ik door de bc heen doe. Moet ook behoorlijk wat bc maken en twijfel nu of ik voor de chocoladepasta ga of voor de echte chocolade.

Wat doen jullie altijd? 
Weet iemand hoeveel chocolade er door een portie bc van de mix gaat? Denk zelf 2 repen, maar weet het echt niet meer.

2

Re: choco bc, hoe maak jij die?

Ik heb laatste keer samen met de poedersuiker een deel cacao poeder gedaan :D

3

Re: choco bc, hoe maak jij die?

Ik maak de BC van de mix. met 250 gram boter 100 ml water en 100 gram poedersuiker en dan smelt ik 300 gram callebautstablets puur en die roer ik erdoor.

Wat een bloemetje?  nee van mij krijg je een taart!!!

4

Re: choco bc, hoe maak jij die?

Ik schrijf zulke dingen ook nooit op, maar volgens mij heb ik de laatste keer 50 gram nesquik gedaan met 150 gram poedersuiker.

Zondag 14 oktober loop ik 4 Mijl voor de Dierenbescherming afdeling Groningen. Je kan mijn actie steunen via http://www.geef.nl/sharon of http://www.geef.nl/actie/miles-4-animals - Alvast bedankt!

5

Re: choco bc, hoe maak jij die?

De bc maak ik sowieso 1:1 (boter en poedersuiker), de chocopasta gebruik ik ook voor choco bc en hoeveel je wilt toevoegen kan ik je niet zeggen, dat is wat jij lekker vindt. Pure chocolade gebruik ik ook, maar dan meer voor choc fudge. Overigens ook goed te gebruiken om af te smeren.

6

Re: choco bc, hoe maak jij die?

Wat is chocfudge? en heb je het recept voor me om af te smeren?

Nu ik ben geboren, kan ik papa ook gaan storen

7

Re: choco bc, hoe maak jij die?

mimitaart schreef:

Wat is chocfudge? en heb je het recept voor me om af te smeren?

Het staat bij recepten, hierbij het linkje http://www.deleukstetaarten.nl/recept/3 … ade+fudge/

Voor de chocolade gebruik ik Cote d'Or.

Re: choco bc, hoe maak jij die?

Doe je over die chocofudge nog marsepein of fondant? Of is dit i.p.v?

9

Re: choco bc, hoe maak jij die?

Ik heb toevallig gister een chocolade botercreme gemaakt met de choco.bavarois  40 gr. bavarois poeder met 50 gr. water even laten staan en dan door de botercreme mengen  was erg  :P mmmmmm

groetjes Colinda   mijn motto : bijzonder feest , eigen taart
                              www.bijzondertaartje.nl

10

Re: choco bc, hoe maak jij die?

vlinderhondjes schreef:

Doe je over die chocofudge nog marsepein of fondant? Of is dit i.p.v?

Ik smeer af met de choc fudge en dan bekleed ik de taart met marsepein of fondant.