1

Onderwerp: opklop ganache.......

Ik zie door de bomen het bos niet meer  :s . Eindelijk wil ik ganache gaan maken van witte chocolade. Ik wil de taart vullen en overgieten met witte chocoganache. Ik dacht.... dan kan ik dezelfde verhoudingen gebruiken (1:2 voor witte ganache). Een deel klop ik op, een ander deel gebruik ik dan om de taart mee te overgieten. Maar nu kom ik op het forum en het web tegen dat ik dan andere verhoudingen moet gebruiken. Maar nergens lees ik hoe de verhouding dan is. Ik wil heel graag witte chocovulling maar niet te moeilijk en ook niet met marshmellow/eiwit/boter.

2

Re: opklop ganache.......

Het is heel makkelijk;
Witte chocolade mouse, 1:1
Witte chocolade ganache, 1:3

Chocolade in stukjes en de slagroom verwarmen, de warme slagroom over de chocolade gieen, roeren, af laten koelen, bij de mouse zet je hem in koeling en daarna opkloppen en bij de ganache hoef je niet op te kloppen

Duidelijk? :think:

3

Re: opklop ganache.......

Even kijken.....bij de ganache gebruik ik dus 1 deel slagroom, 3 delen chocolade? Doe ik bij melk en puur hetzelfde?

4

Re: opklop ganache.......

Ik gebruik ook dezelfde verhouding voor puur en melk. Ik moet wel zeggen dat ik puur lekkerder vind. Normaal ben ik niet zo weg van pure chocolade, maar voor ganache vind ik dat wel het lekkerst.

Re: opklop ganache.......

Ik heb gisteren ganache gemaakt,met een recept van het web.(google,video ganache michelle)
1:3 pure chocolade.
Super makkelijk,super lekker.
Maar na een nachtje in de koelkast werd het erg stijf,dus volgende keer doe ik wat minder chocolade,per slot moet je de taart ook nog kunnen snijden.
Ik denk dat het met witte chocolade niet zo stijf wordt,zeker als je hem nog even een paar tellen in de magnetron zet en opklopt.

Vr Gr Thé

6

Re: opklop ganache.......

bedankt voor de reacties! Ik ga het morgen maken, ben benieuwd....