Amandelbeslag:
520 gram eidooier
280 gram fijne suiker
180 gram amandelpoeder
330 gram bloem
520 gram eiwit
280 gram suiker
140 gram boter
Werkwijze
eidooier met fijne suiker en amandelpoeder opkloppen. dan het eiwit luchtig kloppen met het suiker. dan het opgeklopte eiwit en eidooiermengsel bij elkaar mengen. dan bloem doorspatelen. als laatste de gesmolten boter toevoegen. Dit bakken op 225 graden ongeveer 5 minuten ( dit beslag moet je dun uitstrijken op een bakplaat) na het bakken kan je er plakjes van uitsteken.
De cremeux Aardbei-Framboos.
500 gram aardbeipuree
500 gram framboospuree
172 gram suiker
--------------------------
172 gram suiker
345 gram eidooier
------------------------
15 gram gelatinepoeder
------------------------
290 gram boter
Werkwijze:
De aarbei en framboos puree met het suiker(172 gram) opzetten en laten koken.
De overige suiker (172 gram) met de eidooier mengen met een gard.
Als de puree kookt de eidooier/suiker mengsel erbij doen en 5 minuten lang op 80/85 graden laten emulgeren. Als je boven de 85 graden komt gaat je eidooier stremmen en krijg je een roerei.
Na die 5 minuten doe je de gelatine er bij en daarna de boter.
Daarna storten in een kleine vormpjes doen en invriezen.
De creme au beurre:
500 gram boter.
50 gram poedersuiker
850 gram banketbakkersroom
100 gram kokosmelk
De boter en suiker luchtig roeren en dan geleidelijk de goed gladde koude banketbakkersroom toevoegen en daarna de kokosmelk
Glacage ( hier haal je het gebakje mee door)
450 gram ongezoete slagroom
1350 gram neutrale gelei
1420 gram witte chocolade
30 gram gelatine
90 gram water
100 gram kokosmelk
Ongezoete slagroom en gelei koken. Dan de witte chocolade toevoegen en de kokosmelk. de gelatine met het water mengen en bij de rest doen. Kan gelijk gebruikt worden. of laten afkoelen en opnieuw opwarmen op het gas of magnetron
Vragen?? Stuur me een berichtje;)