1

Onderwerp: flower taartje en een roze baby taartje

dag bakmeiden,

Ik ben ook weer aan het prutsen geweest.
Een taartje voor mijn schoonmoeder voor moederdag en jippie ik kon eindelijk m'n babymalletje uitproberen. Een taartje voor mijn overbuurvrouw die een wolkje van een dochter gekregen heeft.
De eerste is gevuld met choc. mousse en verse aardbeien en de tweede met kersenvlaaivulling en slagroom met choc. stukjes.
Even nog een vraagje, ik wilde de bloemblaadjes van de tweede taart omhoog zetten moet ik er dan tylose doorheen mengen?
Alvast bedankt voor het kijken.
Gr. Patricia
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-846G7FTC.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-SGF8HNOW.jpg
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-CEJLER7C.jpg

2 Laatst bewerkt door Carien (04-06-2011 13:13)

Re: flower taartje en een roze baby taartje

weet niet of je je babytaart al afgegeven hebt, maar de j zit binnenstebuiten :s

leuke taarten hoor :thumb:

voor opstaande blaadjes gebruik je of uithardende fondant en dan de bloemetjes van tevoren maken en drogen laten in een glas/appelonderlegger uit de super enzenz. Dan droogt de bloem in ide vorm op. Of je gebruikt fondant met tylose, werkt hetzelfde, maar ietsie sneller. Voor bloemen niet echt nodig, voor zwaardere dingen wel

Eerst denken dan doen..... zoooo moeilijk!
www.facebook.com/TaartNatuurlijk   www.taartnatuurlijk.nl

3 Laatst bewerkt door patricia024 (04-06-2011 13:16)

Re: flower taartje en een roze baby taartje

ja dat had ik ook al gezien.
Ik heb hem vanmorgen afgegeven bij m'n buurvrouw wat tevens ook een vriendin is en we hebben er al een stukje van op en er wel om moeten lachen.
Ik had gisteren al zoiets van er klopt iets niet maar er dan niet opkomen wat het dan is. Waarschijnlijk een beetje bevangen geweest door de warmte hahaha. Ze vond het gelukkig niet erg.

Gr.Patricia ;)

4

Re: flower taartje en een roze baby taartje

Als je fondant gebruikt hoef je niet altijd tylose te gebruiken, sommige soorten drogen mooi hard op.
Maar je kunt er wat tylose in doen en dan laten drogen in een schaaltje, eventueel met dotjes keukenpapier tussen de blaadjes, zodat het in de juiste vorm hard wordt.

Het is allemaal nog niet helemaal strak maar dat lukt toch de ene keer beter dan de andere en daar moet je even de slag voor zien te krijgen...good smootheren en even de afgesmeerde taart in de koelkast en dan daarna met warm mes glad strijken.

Groetjes NIcole