Onderwerp: 1e keer 30x30 gemaakt, scheef en te laag
Kan iemand mij advies geven?
Heb de multizie cakepan aangeschaft en net voor het eerst gebruikt.
Ik heb hetelucht combi oven en normaal laat ik mijn taarten altijd draaien zodat ze mooi gelijkmatig gaar worden. Dat lukt bij zo'n grote taart dus niet.
Op zich weet ik dus de oorzaken ook wel:
scheef komt omdat de warmte achterin hoger is als voorin waardoor het rijzen ongelijkmatig gaat. Het verschil is 1,5 cm!
En dat ie te laag is komt omdat ik de taart gedraait heb, moest hem daarvoor er helemaal uithalen. Hij is daardoor als het ware gekrompen, de randen staan ook iets naar binnen.
Ik bak op 160 graden constant zoals ik altijd doe en heb nu ook voor het eerst een heating core gebruikt.
Wat zal ik doen? Nog een keer bakken maar nu zonder te draaien? Allicht zal hij dan weer scheef worden, maar omdat ik hem er dan niet uithaal zal hij in zijn geheel hoger worden (ga ik vanuit want heb verder altijd mooie hoge kapsels) en is het dus makkelijker bij te snijden met behoud van behoorlijke hoogte.
Temp misschien starten op 140 graden?
Wie oh wie kan me advies geven.