1

Onderwerp: koelkast ?

mijn taart is af nu ,phoe wat een drama.
hij is voor morgen en er zit geen slagroom in. maar moet hij nu in de koelkast of niet. weet het niet het is zo warm

http://www.mijnalbum.nl/Album=NX36RFMN
groetjes,en veel bak plezier, wendy

2

Re: koelkast ?

Zou het wel doen.......maar dan de koelkast op de laagste stand............zodat je botercreme en vullingen wel een beetje stevig blijven.

3

Re: koelkast ?

ja zou het ookdoen,al gaat hij straks wel een beetje "zweten"als je hem eruit haalt, maar het is denk ik te warm momenteel om het niet te doen, tenzij je een koel plekje nog ergens in huis kan vinden zoals een kelder.

4

Re: koelkast ?

hoe lang duurd het dan voordat hij weer droog is, heb hem wel in plastic folie ingepakt.

http://www.mijnalbum.nl/Album=NX36RFMN
groetjes,en veel bak plezier, wendy

5

Re: koelkast ?

plastic folie is een goed idee want er kunnen "luchtjes"uit je koelkast in je cake gaan zitten. als je bijvoorbeeld een kliekje lasagna erbij hebt staan gaat na een dag een beetje geur in je suiker zitten.  :s
wel meteen je plastic folie eraf halen als jehem uit de koeling haalt, hoelangzamer je hem op temperatuur laat komen hoe beter. dus als je kelder of keuken [of badkuip  :lol: ] het koelste plekje in huis is dan daar even neer zetten.. 
hij is na uurtje zeker wel uitgezweet.. het is niet ideaal, maar alshet net zo warm bij jou is als bij mij toch wel beter dan ongekoeld!
succes!!!

6

Re: koelkast ?

dank je wel  :)

http://www.mijnalbum.nl/Album=NX36RFMN
groetjes,en veel bak plezier, wendy

7

Re: koelkast ?

ik haal ze pas uit de koelkast als de klant hem komt halen. Tja dan krijgen ze halverwege de rit naar huis wel een zweet taart, maar dan vertel ik ze dat ze hem gewoon of nog even in de koelkast kunnen zetten of kunnen laten uitzweten. Ik raad iedereen aan om de taart meteen vanuit de koelkast aan te snijden :s Het is gewoon geen taartweer :s

Veel liefs Rafaëla