1

Onderwerp: taart maken zonder eigeel ?????

Hallo allemaal,
ik hoop dat iemand me kan helpen.
Een moeder op school vond mijn taarten zo mooi :o  dat ze graag wil dat ik er een voor haar zoontje maak.
Nu kan hij niet tegen eigeel.
Weet iemand hoe ik dit kan doen en toch een leuk versiert taartje kan maken.
Verder mag en kan hij alles hebben alleen geen eigeel.
Wie o wie heeft voor mij de tip?

groetjes Colinda

groetjes Colinda   mijn motto : bijzonder feest , eigen taart
                              www.bijzondertaartje.nl

2

Re: taart maken zonder eigeel ?????

zoek eens op een amerikaanse site op White cake of op angelfood cake, daar vind je recepten voor cake zonder eigeel.

I will have poetry in my life. And adventure. And cake. Cake above all - William Shakespeare & me

3

Re: taart maken zonder eigeel ?????

er is ook eigeelvervanger te koop (heb ik gehoord)
dus daar kun je ook op zoeken.

succes

Enthousiaste groet, Maxime

4

Re: taart maken zonder eigeel ?????

ik heb een paar keer probeerd om de biscuit recept van hier te maken met alleen eiwit (was aan et experimenteeren dacht hmm dan wordt ie mooi wit en kan ik makkelijker de biscuit kleuren) 
Anywho et werkte gewoon.  je moet wel de eiwit wegen en recept met 5 eieren = +/- 250 gram ei.. dus gebruik 250 gram eiwit. Als dat met mix werkt weet ik niet. 
Ook werkt et met eiwit poeder.. als je de normaal recept moet gebruiken dan heb je 36 gram poeder en 216mL water nodig (en minimaal 30 min laten staan voor et mixen)

Nog even een note.. je hoef em niet zo lang als normaal te bakken.. en een lagere temp als normaal is een slim idee ;)