1 Laatst bewerkt door Bial (21-09-2008 06:29)

Onderwerp: cupcakes vraagjes

Ik heb een paar vraagjes.
Ik heb gisteren de cupcakes gemaakt, maar ze waren voor mij te hard te donker en het werd een bolletje niks mooi glad aan de bovenkant maar echt rond.
Ik heb zelf het gevoel dat de oven te hoog stond, op 180 graden, kan dit kloppen, ik heb een hete lucht oven.
Op hoeveel graden zou ik hem dan moeten zetten denken jullie.
Verder was het niet zo luchtig hoe kan ik ze lekker luchtig krijgen.
Ik ben ben hier net mee begonnen, dus allemaal nog nieuw voor me.

en dan als laatste nog een vraagje om een mooi dikke glazuur laag te krijgen op de cupcakes als decoratie, wat is de verhouden van de poedersuiker en het water.
Wie kan mij hiermee helpen.
heel erg bedankt. groetjes Bianca uit geleen

2

Re: cupcakes vraagjes

IK ben zelf geen held in bakken, maar ik zet de oven altijd eerst een paar minuten op 160 en dan op 180.

Glazuur kun je het beste maken met poedersuiker, eiwitpoeder en water.

Ik doe 100 gram poedersuiker, en dan ongeveer 1.5 eetlepel water en halve theelepel eiwitpoeder.

het water moet je echt druppelsgewijs toevoegen, want je doet er snel teveel in.

eiwitpoeder kun je in de webshop kopen. dit is niet een pre, maar het glazuur is dan minder doorschijnend en ziet er mooier uit.

hetzelfde voor royal icing, maar dan iets minder water zodat het steviger is. eiwitpoeder is hierbij wel een pre geloof ik.

make cupcakes, not war
***mijn foto-album***

3

Re: cupcakes vraagjes

Hoi, bedankt voor je snelle reactie super ik ga eens aan de slag en even neuzen in de webwinkel.
groetjes Bianca

4

Re: cupcakes vraagjes

Alse de zoekfunctie bovenaan deze pagina gebruikt met sleutelwoorden als "cupcakes bakken" of "platte cupcakes" of iets dergelijks krijg je heel veel informatie hierover. Je kunt dan kijken wat voor jou het beste werkt. En wie weet wat je 'onderweg' nog meer voor leuke tips en ideeen krijgt! :D
Veel succes!

Groetjes, Adrienne
<Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd!>

Re: cupcakes vraagjes

heee Bianca, wat leuk jou hier tegen te komen ! ik kreeg met mijn homemade boerencakemix echt de vreemste puntjes op mijn cupcakes LOL. Net een softijsje leken ze .... Ik had ook dat probleem met luchtig ed. welke mix/recept heb je gebruikt ??