Onderwerp: Taart in de koelkast of toch vriezer?

Hallo,

Ik ben nog maar een beginnende bakster, en wilde graag een locomotief/treintaartje maken.
De vormen heb ik al in huis van Wilton uit de shop, maar moet ik nu gewoon de andere "kant van de vorm" erbovenop doen en vastzetten met huishoudtouw (zoals is omschreven in de wiltonbeschrijving)?, of moet ik een beetje beslag ook in het andere gedeelte van de vorm doen en dan die er bovenop zetten en vastbinden? (en dan de oven in schuiven natuurlijk :)
En hoe bewaar ik het taartje dan?
Ik heb het nodig voor de 27ste, moet het dan in de vriezer of kan het in de koelkast. (ik begin de 26ste met bakken)kan dat ook al als het bekleed is met fondant?

Alvast bedankt, sorry voor zoveel vragen? :o

Groetjes,

Taartje-aardbei33.

Carpe Diem

2

Re: Taart in de koelkast of toch vriezer?

weet het niet zeker hoor.. maar moet je niet gewoon allebei de helften vullen en gewoon bakken?
en pas als ze afgekoeld zijn tegen elkaar aan zetten?

Re: Taart in de koelkast of toch vriezer?

Ja, daar zat ik ook mee aan te denken.
Als ik de engelse handleiding bekijk en lees van de Wilton dan kon dat er niet uit opmaken.

Carpe Diem

4

Re: Taart in de koelkast of toch vriezer?

Als je ´m de 26ste maakt voor de 27ste kan je ´m gewoon in de koelkast bewaren. Als je ´m invriest zou je ´m ook al de 26ste uit de vriezer moeten halen, anders is het nooit op tijd meer ontdooid.

If life gives you lemons, make lemoncurd.

5

Re: Taart in de koelkast of toch vriezer?

In de shop staat inderdaad in de Engelse handleiding, dat je ze op elkaar moet leggen bij het bakken. Dat is op de plaatjes duidelijk te zien. Maar ik denk dat je inderdaad ook de twee vormen kan vullen. Naast elkaar in de oven en na het bakken tegen elkaar aan plakken.
Succes ermee, hij ziet er heel leuk uit!

Groetjes Gerien

Groetjes Gerien

Re: Taart in de koelkast of toch vriezer?

Ik heb inderdaad beide helften gevuld en in de oven gedaan.
ze komen er gaaf uit, nu moet ik hem nog tegenelkaar "plakken" dat wil ik doen met botercreme ertussen met bokkenpootstukjes erin verwerkt.
Lijkt jullie dit een goed idee? of moet ik wat anders doen?
Graag jullie advies.

Alvast bedankt.

groetjes,

Taartje-aardbei33.

Carpe Diem