Onderwerp: Hoe maak ik dunne omlijningen?
Hoi!
Ik moet voor iemand een taart maken van het feyenoordlogo. Nu is het niet het allermoeilijkste logo, maar toch heb ik 2 vraagjes.
1. Het zwarte gedeelte waar de letters in staan, kan ik hiervoor gewoon een 'lint' fondant uitsnijden en dit vervolgens in een cirkel op de (beklede) taart leggen? Of breekt het fondant dan? Ik wil het namelijk ook niet plakkerig hebben en zat zelf te denken aan iets van eetbare verf als dit bestaat?
2. De dunne witte belijningen tussen de zwarte rand en het rood/wit, hor kan ik deze het beste maken? Ik denk namelijk dat fondant te dik wordt... hetzelfde geldt voor de dunne zwarte omlijning aan de rechterkant van de F.


. Denk dat dit te rommelig wordt
. Je zou de F in zilver kunnen doen maar dit ligt een beetje aan of dit wel past bij de rest van de taart. Misschien wordt het logo dan wel iets te dik maar dan heb je, zoals ik wel vaker heb
, dat het logo uit elkaar valt of vervormt. Al leg ik de afbeelding vaak even in de vriezer voordat ik het op de taart leg.