Ik heb ooit eens zoiets gevonden op een website gevonden (alleen geen idee meer welke) en opgeslagen in een Word bestand. Misschien heb je er iets aan.
Het is alweer even geleden dat ik ze gemaakt heb, maar weet wel dat ik nogal speelde met de baktijd, want oorspronkelijk moest het 15 min. maar toen waren ze niet meer vloeibaar van binnen. Hier staat ze de komende feestdagen weer op het menu, want ze zijn wel erg lekker
Smeltende Chocoladecakejes
Ingrediënten
• 200 g pure chocolade, in stukjes
• 25 g zachte boter
• 100 g bruine basterdsuiker
• 3 grote eieren
• 25 g bloem
Materialen
• 6 muffinvormpjes/soufflévormpjes, ingevet
Bereiden
Verwarm de oven voor op 200 °C. Smelt de chocolade 30 seconden in de magnetron, roer om, en herhaal dit elke 10 seconden tot de chocolade is gesmolten. Of smelt de chocolade au bain-marie door een kom met de chocolade boven een pan met kokend water te hangen en te blijven roeren. Zorg ervoor dat de bodem van de kom het kokende water niet raakt. Klop de boter met de basterdsuiker. Klop een voor een de eieren door het boter-suikermengsel. Schep hier vervolgens de bloem en een mespunt zout door. Spatel als laatste de gesmolten chocolade erdoor. Schep het beslag in de vormpjes. Bak de cakejes in +/- 10-12 minuten gaar, let op dat de binnenkant zacht en smeltend blijft.
Serveer direct, eventueel bestrooid met wat poedersuiker. Lekker met een bolletje vanille-ijs en rood fruit.