1 Laatst bewerkt door Ann2411 (06-12-2011 19:37)

Onderwerp: De smaak was in ieder geval wél goed.

http://img59.imageshack.us/img59/4585/taartje.jpg

Tweede taartje ooit. Een plaatje is het niet, maar dat gaat hopelijk nog wel ooit komen.
Smoother had ik nog geen, dus smooth is 'ie niet  ;)
Heb 'm voordat ik 'm op tafel had gezet nog wel wat gefatsoeneerd, natte plek weghalen, zijkanten wat netter maken, etc. Maar heb er toen geen foto meer van gemaakt.
Afgesmeerd met ganache en gevuld met de tobleronemousse van het recept van hier, dus lekker was 'ie wel :)

Tips? Gráááág!

2

Re: De smaak was in ieder geval wél goed.

Het is een leuke taart!! Zeker voor een tweede!! En tips?? Gewoon lekker door blijven oefenen, dan gaat het vanzelf steeds beter  :Y

Laat de moed niet zakken!
Met een appel en een ei kun je al bijna een taart bakken!!

3

Re: De smaak was in ieder geval wél goed.

ik vind hem ook leuk!

4

Re: De smaak was in ieder geval wél goed.

Hij is leuk! Oefening baart inderdaad kunst, zo begint iedereen! Voor de rondjes heb ik nog wel een tip, gebruik rondjes die je al in de keukenkastjes hebt staan, bijvoorbeeld met een glas of eierdopje. Om kleine rondjes te maken gebruik ik ook achterkanten van spuitmondjes (als je die hebt) Zo krijg je gelijke rondjes zonder dat je meteen uitstekers moet kopen.

5

Re: De smaak was in ieder geval wél goed.

Als je geen smoother hebt, kun je je taartje ook smoothen met een stukje fondant (tip van Karen Anne tijdens de ws swirly), werkt heel goed.

6 Laatst bewerkt door Machanda (07-12-2011 02:22)

Re: De smaak was in ieder geval wél goed.

Leuk gedaan.
En oefening baart kunst, dus gewoon doorgaan.
Telkens weer iets meer proberen en als het kan wat nieuwe spullen aanschaffen zodat je meer kan, zoals bijv een smoother  :D
Veel plezier iig, dat is het aller belangrijkste.

Have a Nice day!

7

Re: De smaak was in ieder geval wél goed.

Door blijven oefenen ga ik zeker doen! En ik ga ook binnenkort weer een bestelling plaatsen, waar dan ook een smoother bij zal zitten ja ;) Mocht ik vantevoren nog een taartje maken, dan zal ik de tip van de fondant om mee te smoothen eens proberen.
Bedankt voor de leuke reacties! Was nog aan het twijfelen of ik 'm er wel op durfde te zetten, haha.