1

Onderwerp: Hoe werkt dusten precies?

Ik lees veel: dat kun je gewoon dusten, of : dusten is heel makkelijk. Maar nergens vind ik een uitleg?
Ik heb goud en zilverpoeder, maar het verven leek nergens op. Werd streperig en heel lelijk. Ik lees dat dusten makkelijker is, maar je kunt toch niet gewoon poeder op de fondant strooien?
Hoe breng je het secuur aan (dus bv op kleine deeltjes) en hoe blijft het plakken?

SUper bedankt alvast, ik ga het morgen uitproberen!

2

Re: Hoe werkt dusten precies?

Ik heb het nog niet heel vaak gedaan, maar de keren dat ik dust gebruikt heb heb ik het gewoon droog aangebracht met een kwastje. Je hoeft het niet vast te plakken, het blijft gewoon vanzelf kleven.

Als je grotere oppervlaktes moet doen kun je een brede kwast gebruiken waarvan de haartjes wat meer uit elkaar staan (de haren staan dan in een soort driehoek) of zelfs een (nieuwe, schone) make-up kwast (zo'n grote waar je rouge mee opdoet, lijkt een beetje op een scheerkwast. Geen idee hoe die heet want ik gebruik geen make-up ;-)).

Voor kleinere oppervlaktes en fijne details gebruik je een heel dun kwastje.

Geen water of lijm of andere vloeistof gebruiken, gewoon droog.

Goud of zilver krijg je volgens mij pas mooi als je het fondant eerst geel (voor goud) of grijs (voor zilver) kleurt, er dan decoraties van maakt en het daarna pas dust.

Als je echt lijntjes wilt maken zul je denk ik toch moeten gaan verven met dust. Dat heb ik nog nooit gedaan dus daarover zullen anderen je tips moeten geven.

3

Re: Hoe werkt dusten precies?

Bij de action hebben ze super kwastjes  van van Eijk ofzoiets geloof ik. Stuk of 6 in een zakje voor 1euro nog wat. Verschillende maten, met blauwe stokjes (weet ff niet hoe ik het anders moet noemen) onder het penseeltje.

Re: Hoe werkt dusten precies?

Bedankt voor de tip van de kwastjes. Ik ga ze van de week gelijk halen.

5

Re: Hoe werkt dusten precies?

Esther1980 schreef:

Bij de action hebben ze super kwastjes  van van Eijk ofzoiets geloof ik. Stuk of 6 in een zakje voor 1euro nog wat. Verschillende maten, met blauwe stokjes (weet ff niet hoe ik het anders moet noemen) onder het penseeltje.

Die gebruik ik ook. Helemaal geweldig!!!

Groetjes, Renata

6

Re: Hoe werkt dusten precies?

verven met speciale alcohol (http://www.deleukstetaartenshop.nl/glans-glitter-wilton-pearl-dusts-sugarflair-rejuvenator-spirit-alcohol-14ml-p-2205.html ), of sterke, blanke, drank als rum/whisky enz.
Druppeltje alcohol in de bakje, dust erbij, mengen en verven. Doordat de alcohol snel verdampt, krijg je geen streperig effect (zoals bij water enz). Schijnt met citroensap ook goed te gaan.

Eerst denken dan doen..... zoooo moeilijk!
www.facebook.com/TaartNatuurlijk   www.taartnatuurlijk.nl