Re: Toef van witte chocoladecanache geprobeerd
Jammie ga ik ook is proberen, ben ook niet zo fan van de boter!!!
Je bent niet ingelogd. Inloggen of registreren.
DeLeuksteTaarten.nl Forum » Klein & fijn: Cupcakes, koekjes & los suikerwerk » Toef van witte chocoladecanache geprobeerd
Jammie ga ik ook is proberen, ben ook niet zo fan van de boter!!!
Mooi hoor. Ik heb zelf ook eens een toef gemaakt met witte chocolade, maar die werd veel geler. En die had ik nog wel gemaakt met callebaut chocolade. Welke heb jij gebruikt?
Callebaut slaat inderdaad geel uit , dit heb ik zelf gemerkt bij het maken van lolly's ! je kan hem ook niet kleuren , hij neemt namelijk geen kleurstof op ! Dus toch niet echt een aanrader om een witte ganache mee te maken die callebaut
Groetjes
Tieneke
Ja die met praline ga ik met mijn verjaardag maken ( côte d'or ) maar wilde eerst even kijken of het me zou lukken.
Bedankt voor de tip en de cupcakewrappers had ik van ebay gekocht.
Bedankt voor de tip over de callebaut chocolade want dan ga ik het niet proberen en moet ik ze maar ergens anders voor gebruiken.
Ik dacht ik heb ze in huis en doe het gewoon maar nu doe ik het toch maar niet.
Vind ze er super uitzien, krijg er trek van Kun je de cc's met ganache dan een dagje buiten de koelkast bewaren of bederft het dan?
Movado schreef:Mooi hoor. Ik heb zelf ook eens een toef gemaakt met witte chocolade, maar die werd veel geler. En die had ik nog wel gemaakt met callebaut chocolade. Welke heb jij gebruikt?
Callebaut slaat inderdaad geel uit , dit heb ik zelf gemerkt bij het maken van lolly's ! je kan hem ook niet kleuren , hij neemt namelijk geen kleurstof op ! Dus toch niet echt een aanrader om een witte ganache mee te maken die callebaut
Groetjes
Tieneke
Dat is echt super jammer... Ik dacht ik heb goede chocolade, daar moet het mee lukken. Maar als mijn huidige zak op is, dan ga ik eens de C1000 versie proberen...
TNX
Super!!!! Daar loopt je het water van in de mond!!!! Maar ik vindt ze heel erg mooi en strak!!! Ben ook niet zo'n fan van botercreme maar deze ga ik zeker proberen!!! Super dat filmpje van you tube!!
Heb de verhoudingen gelijk even opgeschreven.
Prachtig!
Ik ga deze topping ook proberen woensdag! Ben benieuwd!! Klinkt erg smakelijk iig!
Dat ga ik ook eens proberen!
Mmmjjjjjjjammmmmm lekker hoor
Ziet er zeer smakelijk uit !! Mooi...
Dankjullie wel voor jullie leuke reacties
hoeveel toeven heb je met dit recept kunnen maken?
Ik had er maar een paar gemaakt en de rest had ik op een taart gedaan dus ik weet het eigenlijk niet sorry.
Klinkt heerlijk ,
ga ik ook eens proberen!
Het water loopt me bijna uit m'n mond..Mjammie!!!
Ik ga het volgende week ook eens proberen,bedankt voor je Tip
Nog een vraagje,
Ik vind je aardbei echt zo leuk,is het een uitsteker?
Ene..waar heb je die vandaan?
klinkt heerlijk, ga het ook maar eens proberen (ik moet eerst wel oegfenen op een mooi toef)
Hmmm...ik heb me ff ge abboneerd
Dankjewel allemaal voor de leuke reacties.
Het is de tutti frutti uitstekerset die ik bij de taartenfee heb gekocht.
Het is een setje van 4 uitstekers en hij kost € 8,90
Als je onderstaande link kopieer en in je browser plak dan kom je meteen bij de set terecht.
detaartenfee.be/winkel/product_info.php?pn=tutti-frutti-uitstekerset&products_id=16540
En voor maarjte taartje: als je onderstaande link eens bekijk dan is de toef heel makkelijk.
Ik heb hem daar ook vanaf gekeken en het ging best goed.
ze zien er geweldig uit! Ik ga dit zeker ook eens proberen, toeven van botercreme zijn ook niet mijn favoriet.
niet goed om te kijken als je honger hebt... denk dat ik nu toch maar aan't eten begin voor ik zulke dingen probeer... ze zien er echt super uit!!!
Ik heb ze net gemaakt en het is heerlijk!!
Alleen heb ik het stapje --> verder kloppen als slagroom als het is opgestijfd, even overgeslagen.
Resultaat........ poef! helemaal ingezakt.
Volgende keer zal ik dit nooit meer vergeten!
Hallo Krizzie
Bedoel je dat je het niet opgeklopt hebt nadat het in de koelkast was afgekoeld?
Jammer dat ze zijn ingezakt maar zo te horen waren ze wel lekker.
Zo zie je maar weer haastig spoed is zelden goed haha.
Succes de volgende keer.
Ik wil het ook graag eens proberen, maar heb toch nog een vraag. Je schrijft, slagroom warm laten worden, dan de chocolade er in. Gerbuik je repen chocolade, moet ik die nog fijn maken van te voren? Smelt je de chocolade voordat je het door de slagroom doet? Of smelt je hem in de slagroom?
en zou het ook met melkchocolade of puur kunnen? wat zou dan de verhouding zijn? iemand enig idee?
blijft deze toef ook stevig buiten de koelkast? of moet je hem direct serveren?
Oh klinkt lekker en dank voor de uitleg. Die ga ik zeker uit proberen
DeLeuksteTaarten.nl Forum » Klein & fijn: Cupcakes, koekjes & los suikerwerk » Toef van witte chocoladecanache geprobeerd
Powered by PunBB, supported by Informer Technologies, Inc.