Onderwerp: cupcake recept
Ik heb een recept gevonden op internet, en nu wou ik aan jullie vragen of dit recept goed is?
Benodigdheden:
100 gram boter op kamertemperatuur
100 gram witte basterdsuiker
2 eieren
100 gram zelfrijzend bakmeel, gezeefd
3 eetlepels volle melk
Voor fruitcupcakes: 100 gram fruit, zoals frambozen of bosbessen
Voor chocoladecupcakes: 100 gram gesmolten chocolade
Voor de buttercrème: 125 gram boter, 200 gram bloemsuiker, 3 eetlepels melk, natuurlijke kleurstof
Het bereiden:
Verwarm oven voor op 180°C. Breng alle ingrediënten op kamertemperatuur.
Vul de cupcakevorm met kleine papieren vormpjes.
Maak het beslag:
Mix de witte basterdsuiker en de boter tot een mooi luchtige, witte crème. Voeg de eieren en de melk toe en mix tot een gladde massa. Zeef het zelfrijzend bakmeel erboven en meng goed. Voeg de gesmolten chocolade toe voor chocoladecupcakes en fruit als bosbessen of frambozen voor fruitcupcakes.
Vul de vormpjes voor tweederde met beslag (ongeveer twee grote eetlepels) en zet de vorm in de oven.
Bak de cupcakes
Bak de cupcakes in zo’n 12 tot 15 minuten lichtbruin. Haal ze uit de oven en plaats ze op een rek. Laat ze eerst afkoelen voor je ze voorzichtig uit de minimuffinvorm haalt.
Als ze helemaal afgekoeld zijn, kun je ze gaan versieren!
Maak de crème en decoreer…
Buttercream 125 gram boter, 200 gram bloemsuiker en 3 eetlepels melk.
Mix de boter tot een luchtige witte crème. Voeg de melk en de helft van de suiker toe en mix tot een gladde massa. Voeg daarna de rest van de suiker toe meng verder. Voeg extra melk of meer suiker toe als de crème te dik of te dun is. Met een paar druppels kleurstof maak je de crème roze, blauw of geel. Spuit de crème met een spuitzak op je cupcakes.