Re: Hartige hapjes??
Gevulde glaasjes. Staat feestelijk en kun je helemaal van tevoren maken. Zoet, hartig of een combinatie van beide.
"Le talent, ça n'existe pas, le talent, c'est avoir l'envie de faire quelque chose."
Je bent niet ingelogd. Inloggen of registreren.
DeLeuksteTaarten.nl Forum » Een babbel na het bakken » Hartige hapjes??
Log eerst in inloggen or registreren om te reageren
Gevulde glaasjes. Staat feestelijk en kun je helemaal van tevoren maken. Zoet, hartig of een combinatie van beide.
Ik heb met kerst 2de kerstdag en oud en nieuw een hoop bladerdeeg hapjes gemaakt.
De favoriet was Taco gevuld met een beetje zuurroom of salsa als dip. Gewoon gehakt garen taco kruiden erin een klein beetje water (ong 1/4 van wat de pakje zegt) vlees op de stukjes bladerdeeg deeg dicht vouwen beetje geraspte kaas erop... mmmmm zoooo lekker.
Ik maak weleens filobladerdeeghapjes in mn muffinvorm. Blaadje deeg erin (gewoon bladerdeeg kan ook) en dan vullen met allerlei lekkere prutjes, kan met gehakt, kip, vis, kruiden,knoflook, paddestoelen, tomaatjes, paprika, enz.. Beetje kaas eroverheen... ff in de oven... et voila! bon apetit!
Ik lees ook even mee, hier staan ook atlijd dezelfde hapjes op tafel met verjardagen.. best lekker, maar eens iets anders is ook leuk.
Gevulde glaasjes. Staat feestelijk en kun je helemaal van tevoren maken. Zoet, hartig of een combinatie van beide.
Wat stop je zoal in die glaasjes dan? Ik heb geen idee..
slablaadjes van mini gemsla, gevuld met rivierkreeftjes welk ik vooraf marineer met citroen, koriander, beetje olie, sjalotje.
kipfilet reepjes omwikkelen met bacon en dan even bakken.
Wat stop je zoal in die glaasjes dan? Ik heb geen idee..
Salade, kip- of andere cocktail, mousses (zoet of hartig), zalm, garnalen, tomaten, room-/kruidenkaas, vers fruit, etcetera, wel in een goede en lekkere combinatie natuurlijk.
Recepten:
http://users.skynet.be/jenthes.recepten … aasjes.htm
http://www.okokorecepten.nl/kookboeken/ … en-glaasje (wat voorproefjes uit het boek "In een glaasje" van José Marechal)
http://www.amuse-recepten.nl/category/glaasjes/
http://www.kookjij.nl/recept-een-glaasj … t-een-glas
http://www.marionsrecepten.nl/recept.ph … p;RID=1384
http://www.kookjij.nl/recept-avocadomou … e-garnalen (op de site www.kookjij.nl zijn diverse glaasjes te vinden)
Franstalige:
http://www.lesfoodies.com/recettes/verrine
http://www.750g.com/recettes_verrine_salee.htm
http://www.cuisineaz.com/dossiers/cuisi … e-570.aspx
http://www.ptitchef.com/tags/recettes/verrine
http://www.verrine.org/
Maji schreef:* omeletrolletjes met zalm of ham en roomkaas
Hoe maak je die???
Heel simpel maar lekker! Dunne omelet(jes) bakken, zout en peper; roomkaas erop smeren, zalm erop, oprollen en in stukjes snijden. Prikkertje erin en klaar. Ipv de zalm kan je dus ook ham nemen.
Of neem een blikje zalm, uit laten lekken, in stukjes "prakken"; met slasaus een smeuige massa van maken en hier je omelet mee besmeren. Dan in rolletjes snijden. Ook lekker!
Dank je voor het antwoord Maji, en maak je die omelet alleen met ei, of ook met melk. Neem aan dat je het ook eerst af laat koelen voordat je de rest erop doet?
Je ziet hier heb ik heeeelemaal geen ervaring mee maar vind het wel leuk om zoiets te presenteren!
Bladerdeeg besmeren met rode pesto een plakje ham en kaas er op dan het bladerdeeg oprollen (Zonder plasticje!!!) en dan met scherp mes het rolletje in plakjes snijden.
De rondjes op bakpapier afbakken.
ook leuk om door kinderen te laten maken.
Dank je voor het antwoord Maji, en maak je die omelet alleen met ei, of ook met melk. Neem aan dat je het ook eerst af laat koelen voordat je de rest erop doet?
Je ziet hier heb ik heeeelemaal geen ervaring meemaar vind het wel leuk om zoiets te presenteren!
alleen eieren. Even loskloppen met wat zout en peper. Van bv. 5 eieren bak ik dan 5 dunne omeletjes. Eerst af laten koelen voor je de rolletjes gaat maken. Je kan deze rolletjes ook heel goed de dag vantevoren al maken.
Een poffertje (gewoon kant en klaar) besmeren met wat naturel Philidelphia en dan een rond plakje ham 2 x dubbel vouwen en dan met een prikker vastzetten op het poffertje. Erg makkelijk en altijd zo op, bij een verjaardag/feestje.
zo'n blik met mini croissantjes en dan met kaas of mini worstje vullen.
En mijn favoriet bruschetta. Een ciabatta in plakjes snijden en in de oven even roosteren/toasten. Tomaatjes in blokjes snijden, basilicum en olijfolie erbij, even laten trekken. Dan ciabattastukjes met knoflook inwrijven, dan tomaatmengsel eroverheen en evt wat parmazaanse kaas. Jammie!
@Ria:
Leuk, al die receptjes voor in glaasjes..
Nu nog glaasjes kopen, zulke kleintjes heb ik niet
Log eerst in inloggen or registreren om te reageren
DeLeuksteTaarten.nl Forum » Een babbel na het bakken » Hartige hapjes??
Powered by PunBB, supported by Informer Technologies, Inc.